Agentúra na podporu regionálneho rozvoja Košice, n.o.

12.10.2021

A kisprojekt Vezető kedvezményezettje: Agentúra na podporu regionálneho rozvoja Košice, n.o.

A kisprojekt partnere:                                  Tokaj Borvidék Fejlődéséért Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság

Projektnév:

Élet a Hornád és a Bodrog

Rövidítés: 

HOBO

A felhívás kódja:

SKHU/2001

4. prioritási tengely: 

A közigazgatási szervek és a határ menti térségben élők határon átnyúló együttműködésének támogatása

Specifikus cél:

4.1 Határon közötti átnyúló intézményközi együttműködés színvonalának javítása

Projekt kódja:  

FMP-E/2001/4.1/008

A projekt teljes költségvetése:

58 800,88 €

ERFA hozzájárulás:

49 980,74 €

A projekt kezdete: 

2021 június 1.

A projekt vége:

2021. december 31.

Link: 

Célterületünket a Hernád folyó, a Szalánci-hegység (SK) és a Zempléni-hegység (HU) hegyvidéki területe, valamint a Bodrog folyó síkvidéki folyása és a határ mindkét oldalán elterülő tokaji borvidék jellemzi. A tokaji régió egyedisége abban rejlik, hogy tökéletes az éghajlattal és a talajjal összhangban történő szőlőtermesztésre. A tokaji márka bemutatásakor az egységes tokaji régió az egységes hozzáállást és a határ két oldalán lakók jól működő együttműködését hivatott évszázadok óta szolgálni. A környéken számos történelmi, kulturális és természeti látnivaló található. A két folyó közötti hegyvidéki területen a természeti erőforrások közös használata miatt figyelemreméltó a bányászat fejlődésének azonos története. Napjainkban a vidék újratelepítése nagy lehetőségnek bizonyul nemcsak a térségbe látogatók számának növelése, hanem a határon átnyúló régió fejlődése szempontjából is.

A terület fejlődése és annak fokozása úgy lehetséges, ha a határon átnyúló területek jobban összekapcsolódnak és együttműködésüket szorosabbá teszik.

A projekt fő célja a Bodrog és a Hernád folyók által meghatározott térség felkészültségének növelése a határon átnyúló együttműködés területén. E célt a terület és annak lehetőségeinek alapos elemzésével, a helyi szereplők hálózatának kiépítésével és határon átnyúló partnerségek létrehozásával szeretnénk elérni, amelyet a határon átnyúló projektek tárházának összeállítása követ.

A projekt végrehajtását követően a fő kimenetel egy háromnyelvű (SK/HU/EN) stratégiai dokumentum lesz, amely jelentős, határon átnyúló hatást gyakorol a célterületre. Az említett stratégiai dokumentum a határon átnyúló fejlesztés alapjául szolgál majd a következő 7 éves programidőszakban.



Pilotná výzva

Otvorená výzva

III. Výzva

IV. Výzva