Technická univerzita v Košiciach

23.07.2020

Vezető Kedvezményezett:     Technická univerzita v Košiciach

Kedvezményezett:                  BORA 94                         

Projektnév:

Kassa és Miskolc ipari örökségének hasznosítási lehetőségei

Rövidítés: 

INHERIT

A felhívás kódja:

SKHU/1901

4. prioritás tengely: 

Közintézmények és a határtérségben élő emberek határon átnyúló együttműködésének javítása

Specifikus cél 4.1:

A határon átnyúló intézményközi együttműködés szintjének javítása és az állampolgárok közötti határon átnyúló együttműködés kiszélesítése

Projekt kódja:  

FMP-E/1901/4.1/071

A projekt teljes költségvetése:

44 719,15 €

ERFA hozzájárulás:

38 011, 28 €

A projekt kezdete: 

2020. szeptember 1.

A projekt vége:

2021. augusztus 30.

Link:

INHERIT projekt – BORA 94

A projekt elsődleges célja a határtérségben lévő szervezetek közötti együttműködés erősítése, hosszútávú, intézményesített partnerség kialakítása, közös szakmai konzultáció és szakmai tapasztalatcsere programok megszervezése az ipari örökség hasznosításához kapcsolódóan. 
Kassa és Miskolc szomszédvárosok, melyek a múltban a gyáripar területén először versengtek egymással, majd később, mint saját országuk második legnagyobb városai és az acél- és gépipar központjai, országukban hasonló szerepkört töltöttek be. Ezért természetes, hogy a közös és párhuzamos ipari fejlődés emlékeit az utókor közös igyekezettel kutassa és gondozza. A projekt keretében helyzetelemzést követően javaslatok kerülnek megfogalmazásra az érintett területen lévő ipari örökségi helyszínek a mai kor igényeihez igazodó hasznosítása tárgyában. 
A tervezett eredményeket a Kassa és Miskolc város ipari örökségének megőrzésében és hasznosításában érdekelt szervezetek és szakemberek bevonásával kívánjuk elérni. Összesen 6 alkalommal műhelyfoglalkozás, illetve 1 alkalommal határon átnyúló műhelyfoglalkozás kerül megszervezésre, mely lehetőséget teremt a tapasztalatcserére, illetve szakmai együttműködés kialakítására. 1 tLodz-ba szervezett tanulmányút megvalósítását és jó gyakorlatok beazonosítását követően elkészül a projekt legfőbb eredménye: egy fejlesztési koncepció az ipari örökséggel érintett ingatlanok, tárgyak szellemi termékek tulajdonosai, használói és a döntéshozók számára, amely az egyes tématerületek (ingatlancsoportok stb.) bemutatása mellett, ötleteket fogalmaz meg a hasznosításra, illetve gyakorlati útmutatót tartalmaz mindezek megvalósítására és finanszírozására vonatkozóan (uniós, nemzeti és egyéb források).


Pilotná výzva

Otvorená výzva

III. Výzva

IV. Výzva