Bükkábrány Község Önkormányzata

26.02.2020

Vezető Kedvezményezett: Bükkábrány Község Önkormányzata

Kedvezményezett:              Obec Hosťovce

Projektnév:

Bányászati bemutató és tematikus programok a határ két oldalán

Rövidítés: 

MINE

A felhívás kódja:

SKHU/1901

1. prioritás tengely: 

Természet és kultúra

Specifikus cél:

1.1 A határterület vonzerejének fokozása

Projekt kódja:  

FMP-E/1901/1.1/004

A projekt teljes költségvetése:

57 577,02 €

ERFA hozzájárulás:

48 940,46 €

A projekt kezdete: 

2020. február 1.

A projekt vége:

2020. október 31.

Link:

http://www.hivatal.bukkabrany.hu/index.php/onkormanyzat/palyazatok/mine-projekt

   

A projekt fő célja a szlovák-magyar határtérség kulturális örökségének megőrzése, védelme és turisztikai célú fejlesztése, ezáltal hozzájárulva a határterület vonzerejének fokozásához és a látogatószám növeléséhez.

Az ipari örökség a kulturális örökség része, amely magában foglalja mind a ránk maradt történelmi emlékeket, mind a jelenleg is működő ipari egységeket, gépeket, szellemi örökséget. Az örökség-turizmus iránti kereslet napjainkban növekvő tendenciát mutat. A projektben résztvevő települések kultúrájának szerves részét képezi az ipari örökség, ezen belül is a bányászat: Bükkábrányban lignitet, Bódvavendégiben mészkövet bányásznak. A projekt célja ennek közérthető bemutatása a nagyközönség számára kiállításokon és közös programokon keresztül (pl.: tárlatvezetés, bányatúra, előadások, játékos vetélkedők, kézműves program, ügyességi játékok...stb.). A projektben a következő eredmények jönnek létre: 1 szabadtéri kiállítópark és 1 kiállítóház, amely bemutatja a résztvevő települések bányászati örökségét; 1-1 tematikus információs nap a határ mindkét oldalán, illetve 1-1 szakmai konferencia a beruházás átadásával egybekötve.

A projekt eredményei tematikusan kapcsolhatók a projektben résztvevő területek egyéb látnivalóihoz is, így a multiplikátor hatás biztosított: a Bükkalja, a Bükk és a Szlovák-karszt egyedülálló természeti kincsekkel, flórával és faunával, illetve egyéb ipari örökségi helyszínekkel is rendelkezik. A települések történetének szerves részeként létező bányahagyományok bemutatása és összekapcsolása a jelenkori technológiákkal helyi közösségszervező erő lehet, és öko- turisztikai innováció kiindulópontjaként is működtethető a továbbiakban.


Pilotná výzva

Otvorená výzva

III. Výzva

IV. Výzva